Pielęgnacja stóp

Stopy w ciągu całego dnia są narażone na duże obciążenia – muszą przecież dźwigać ciężar całego naszego ciała. Praca w pozycji stojącej, brak aktywności fizycznej, noszenie źle dopasowanego obuwia – to tylko niektóre czynniki, które sprzyjają powstawaniu dolegliwości kończyn dolnych. Brak odpowiedniej higieny i pielęgnacji może skutkować powstawaniem odcisków, grzybicy, nadmiernej potliwości oraz wrastaniu paznokci.

W salonie La Monique wykonujemy pedicure w kilku wariantach dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientek.

Pedicure tradycyjny to podstawowy zabieg pielęgnacyjno-higieniczny. Obejmuje usunięcie zrogowaciałego naskórka w obrębie skóry stóp oraz skrócenie paznokci i nadanie im kształtu. Jeśli dodatkowo zależy Ci na poprawie wyglądu paznokci zdecyduj się na pedicure tradycyjny z malowaniem lub z lakierem hybrydowym. Lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach znacznie dłużej niż zwykły lakier i jest bardziej odporny na ścieranie czy odpryskiwanie.

Jeśli chcesz zmienić kolor lub odświeżyć paznokcie pomiędzy kolejnymi zabiegami pedicure polecamy osobny zabieg nałożenia lakieru hybrydowego na paznokcie u stóp lub utwardzanie paznokci żelem, które jest również bardzo popularną metodą u osób, które zmagają się z wszelakimi zniekształceniami płytki paznokciowej.

Pedicure SPA to kompleksowa usługa, która zapewni Twoim stopom maksimum przyjemności i pielęgnacji. Pedicure SPA opiera się na pedicure tradycyjnym. Obejmuje jednak dodatkowo intensywnie oczyszczający peeling stóp i wspaniałą maskę o działaniu odżywczym, nawilżającym i regenerującym.

Dla osób z mocno przesuszoną skórą stóp polecamy zabieg parafinowy (parafina stóp), który obejmuje aromatyczną i niezwykle odprężającą kąpiel parafinową, peeling i nałożenie kremu.