Trądzik i cera tłusta

Na występowanie trądziku składa się kilka powiązanych ze sobą problemów estetycznych. Pierwszym z nich jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych, które zatykają się doprowadzając do powstawania nieestetycznych zaskórników. W zatkanych gruczołach łojowych zaczynają gromadzić się bakterie, co skutkuje powstaniem rozległych zmian zapalnych, tzw. pryszczy. Aby skutecznie i trwale wyeliminować problem trądziku, warto zadziałać wielokierunkowo:

  • ograniczyć nadmierną pracę gruczołów łojowych (mniejsza produkcja sebum),
  • złuszczyć zewnętrzną warstwę naskórka i odblokować zatkane gruczoły łojowe,
  • ograniczyć rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian zapalnych.

Właśnie w ten sposób działają zabiegi dla cery trądzikowej, tłustej i mieszanej dostępne w salonie kosmetycznym La Monique. Zapoznaj się z pełną ofertą!

ACNE-STOP to głęboko oczyszczający zabieg polecany dla cery trądzikowej, tłustej i mieszanej z rozszerzonymi porami. To klasyczny zabieg pielęgnacyjny obejmujący wykonanie peelingu, nałożenie maski oczyszczającej, żelu wygładzającego, wprowadzenie koncentratu przy pomocy sonoforezy oraz aplikację maski algowej i kremu.

MANDELIC TERAPIS
W terapii trądziku kluczowe jest regularne złuszczanie skóry w salonie kosmetycznym, gdzie dysponujemy naprawdę silnymi preparatami o dodatkowym działaniu antybakteryjnym i normalizującym. Do takich zabiegów należy Mandelic terApis – eksfoliujący zabieg z kwasem migdałowym.

NORMALIZUJĄCY ZABIEG DLA CERY TRĄDZIKOWEJ
Dla wyregulowania pracy nadmiernie aktywnych gruczołów łojowych polecamy zabieg normalizujący, który składa się z peelingu enzymatycznego, maski rozpulchniającej, peelingu kawitacyjnego, nałożenia maski ściągającej z białą glinką i kremu.