Nawilżanie i odżywianie

Każda skóra wymaga regularnego odżywiania i nawilżania. Nasze ciało nawet w 70% składa się z wody. Jeśli wody zaczyna brakować, ulegają zakłóceniu niemal wszystkie istotne procesy fizjologicznie. Podobnie dzieje się w przypadku skóry. Brak odpowiedniego nawilżenia sprawia, że:

  • cera normalna staje się szorstka, łuszcząca,
  • gruczoły łojowe pracują intensywniej, skóra mocniej się świeci, powstają nowe niedoskonałości,
  • kruche naczynka są jeszcze bardziej narażone na pękanie,
  • zmarszczki pogłębiają się.

Tylko regularne zabiegi nawilżające mogą przywrócić skórze równowagę. Podobnie jest z odżywianiem skóry. W czasach, w których nasza dieta jest zwykle uboga, a narażenie organizmu na stres i zanieczyszczenia nieustannie rośnie, bardzo ważne jest regularne dostarczanie skórze wysokiej jakości aktywnych składników, które pełnią funkcje budulcowe i regulujące. Sprawiają, że skóra jest jędrna, gładka i elastyczna.

W salonie La Monique oferujemy następujące zabiegi nawilżające i odżywcze:

Hydro Evolution to ekstremalnie nawilżający zabieg, w smakowitej gruszkowej oprawie. Zabieg obejmuje niezwykle delikatny dla skóry peeling enzymatyczny, aplikację masła shea z olejkiem arganowym, maski algowej i kremu. Idealny dla wszystkich rodzajów cer, również tych wrażliwych i mocno odwodnionych.

Moc 5 warzyw to idealny wybór dla skóry, która potrzebuje mocnego i kompleksowego odżywienia. Podczas zabiegu stosujemy witalizujący koncentrat, enzymatyczną maskę algową, olejek wygładzający, żelową maskę, serum i krem. Zabieg ma silne właściwości witalizujące i odżywcze.

Regeneration to zabieg dedykowany suchej, szorstkiej i łuszczącej się skórze. Otwieramy go dokładnym peelingiem, dalsze etapy to aplikacja masła, mgiełki, maski, serum i kremu. Kosmetyki stosowane podczas zabiegu zawierają składniki o najsilniejszym działaniu nawilżającym i odżywczym – olejek arganowy i masło shea.

Vitamin Balance
Twoja cera jest szara, pozbawiona blasku i nadmiernie wrażliwa? Masz wrażenie, że wymaga natychmiastowego odżywienia? Winogronowy zabieg rozświetlający Vitamin Balance to idealny wybór w Twoim przypadku! Zabieg obejmuje wykonanie peelingu, nałożenie maski żelowej, koncentratu, maski algowej i serum.

Hydro Balance to solidny zastrzyk nawilżenia dla skóry, która utraciła równowagę wodno-lipidową. Nie tylko uzupełnia zapasy wody, ale również przywraca skórze naturalną zdolność do zatrzymywania cennego płynu. Arbuzowy zabieg intensywnie nawilżający obejmuje wykonanie peelingu, nałożenie maski żelowej, koncentratu, maski algowej i serum.